Chalupa Škola

Chalupa je skutečně bývalou školou pro děti sudetských horalů v samém srdci Orlických hor poblíž Zdobnice a nejvyššího vrcholu OH Velké Děštné ve výšce 780 m.n.m. Génius loci dokreslují horské potůčky, úplná samota a krásný hluboký les.

Chalupa škola Šajtava (dříve Scheithau) disponuje rozsáhlým společenským prostorem s kamenným krbem, sedacím koutem, barem, jídelnou, knihovnou s gramofonem a školní tabulí. Samozřejmostí je centrální vytápění, dobře vybavená kuchyň, možnost využít lyžárnu a kolárnu. V přízemí je možné ubytování ve dvou velkorysých pokojích a jednom menším. Na 1. podlaží jsou čtyři útulné pokoje a dětská herna. Kapacita 24 lidí + zdejší dětské postýlky. Na každém patře dvě toalety a sprcha. V přízemí pračka a sušička.